Достапни линкови

Времето денеска: сончево и потопло


Во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 14 до 22 степенa. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Температурата ќе достигне до 19 степени.

XS
SM
MD
LG