Достапни линкови

Собранието на 16 ноември ќе расправа за буџетот


Министерот за финансии Зоран Ставрески на седница на собраниската Комисија за финансирање и буџет.

Владата денеска до Собранието го доставила Дополнетиот предлог на буџетот на Македонија за 2016 година, соопшти Кабинетот на претседателот на Парламентот, Трајко Вељаноски. Според соопштението, Вељаноски пленарна седница на која ќе се расправа по ова прашање ја закажал за 16 ноември во 12 часот.

XS
SM
MD
LG