Достапни линкови

Несреќата на рускиот авион не е од техничка грешка


Руската авионска компанија Когалимавија чиј авион се урна во Египет при што загинаа сите патници и екипаж соопшти дека несреќата не била предизвикана од техничка или човечка грешка. Заменикот на директорот на компанијата, Александар Смирнов изјави дека несреќата може да биде резултат само на други технички или физички надворешни активности. Авионот пред два дена се урна Синајскиот полуостров. Сите 224 луѓе во авионот, од кои повеќето Руси загинаа во несреќата. Авионот леташе од Шарм ел Шеик кон Санкт Петерсбург.

XS
SM
MD
LG