Достапни линкови

Времето денеска: претежно сончево


Во Македонија во утринските часови студено, во текот на денот претежно сончево, а попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб североисточен ветер. Минималната утринска температура ќе се спушти до минус 6 степени, а дневната ќе се движи од 11 до 20 степени. Во Скопје во текот на денот претежно сончево, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб североисточен ветер.

XS
SM
MD
LG