Достапни линкови

Вооружена пресметка во тетовско


Три лице се ранети во вооружена престрелка во Тетово, соопшти полицијата. Во престрелката и тепачката учествувале петмина од кои тројца се здобиле со тешки телесни повреди и се пренесени во тетовската Клиничка болница додека останатите двајца поминале со полесни повреди и се примени во скопскиот Ургентен Центар. Тепачката се случила доцна синоќа после полноќ. Полициска екипа од СВР – Тетово работи на расчистување на случајот.

XS
SM
MD
LG