Достапни линкови

Временска прогноза- сончево но студено


Macedonia- weather -sunny, June 21, 2013.

Времето во Македонија во утринските часови ќе биде студено, а во текот на денот претежно сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб, а во североисточните и крајните западни делови умерен ветер од северен и источен правец. Утринската температура ќе биде -4 до 5, а дневната ќе се движи од 13 до 18 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала локална облачност и температура до 16 степени.

Од понеделник ќе бидеме под влијание на потопла, но сува воздушна маса, па температурите ќе бележат пораст, а условите за појава на утринска магла ќе бидат мали.

XS
SM
MD
LG