Достапни линкови

СДСМ:Ставрески го прекрши законот


СДСМ обвинува дека власта не ги почитува донесените измени на Законот за јавниот долг. Според законот вицепремиерот Зоран Ставревски требаше до вчера да објави колкав е државниот и јавен долг, но затоа што долгот не е објавен, Ставревски го прекрши законот, е наведено во писменото соопштение. Во него е наведено дека измената на законот за јавен долг која е донесена во период кога опозицијата отсуствуваше опозицијата од Собранието, е направена со цел нереално да се прикаже вистинската сума за јавен долг.

XS
SM
MD
LG