Достапни линкови

Временска прогноза - сончево


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во утринските часови по одделни котлини и речни долини ќе има појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до три, а дневната од 14 до 17 степени. Во Скопје слично време со температура од три до 16 степени.

XS
SM
MD
LG