Достапни линкови

Приближување или не за новиот предлог на Ванхоуте


Белгискиот олеснувач Питер Ванхоуте во преговорите меѓу работните групи на четирите политички партии, како што јавуваат дел од македонските медиуми, доставил нов предлог за надлежностите на новите министри за внатрешни работи и за труд и социјална политика, кои треба да ги предложи опозицијата, и за замениците министри кои треба да ги предложи власта. Се додава дека тој синоќа одржал одвоени билатерални средби со партиите и оти се очекува сега тие да се изјаснат дали ги приближиле ставовите околу ова прашање.

XS
SM
MD
LG