Достапни линкови

Украина одби да преговара со Русија за авионските летови


Украина ја одби понудата на руската агенција за авијација да продолжат преговорите за повторно воспоставување на летови меѓу двете земји. Украинските власти соопштија дека разговорите може да започнат само доколу Русија ги плати постоечките казни и престане да лета во ограничени области, главно во Крим. Украина ги забрани летовите на руските авионски компании од 25 октомври како одговор на руската анексија на Крим.

XS
SM
MD
LG