Достапни линкови

СДСМ ја обвини ВМРО за непочитување на договореното


Оливер Спасовски

Генералниот секретар на СДСМ Оливер Спасовски денеска изјави дека ВМРОДПМНЕ го крши Договорот од Пржино. Според него, само ВМРО ДПМНЕ ќе биде одговорна доколку Македонија ја загуби препораката за членство во ЕУ. Тој нагласи дека договорот е дециден, многу јасен и треба да се испочитува до крај и во него е се опфатено. Очигледно е, посочи Спасовски, премиерот Никола Груевски и ВМРО ДПМНЕ не се подготвени да се соочат со сопствената одговорност.

XS
SM
MD
LG