Достапни линкови

Во Москва средба меѓу Путин и Вучиќ


Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе се сретне со српскиот премиер Александар Вучиќ. Последната нивна средба беше пред една година. Вучиќ ја започна посетата на Русија на 27 овој месец со разговори со рускиот премиер Дмитри Медведев. Србија преговара за членство во Европската унија но ги отфрли санкциите што Брисел ги воведе против Москва за нејзината агресија во Украина.

XS
SM
MD
LG