Достапни линкови

Акција на МВР за нападот во Дива Населба


Оштетени куќи во Дива населба во Куманово после полициската акција против вооружена група.

Македонската полиција изутрината извршила претреси на неколку локации во Куманово и во Скопје поврзани истрагата за нападот во Дива Населба.Од МВР соопштија дека се уште се трага по лицата за кои има основано сомнение дека давале логистичка поддршка на терористичко-криминалната група во настаните во кумановска Дива населба.

Предметите кои се пронајдени при претресите ќе бидат доставени до надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција.

XS
SM
MD
LG