Достапни линкови

Протест пред Влада за одговорност за смртните случаи во болниците


Стотина демонстранти вечерва пред Владата во Скопје побараа одговорност од министерот за здравство Никола Тодоров, откако во изминативе денови се случја неколку смртни случаи во болниците низ земјата.

XS
SM
MD
LG