Достапни линкови

Бајден нема да се кандидира за претседател на САД


Американскиот потпретседател Џо Бајден

Американскиот потпретседател Џо Бајден изјави дека решил оти нема да се трка за претседател на изборите догодина бидејќи, како што рече, „нема да победел“, а не затоа што ќе немал доволно време за да ја води кампањата. Во интервју за американската телевизиска програма „60 минути“ Бајден ги отфрли сугестиите дека ваквата одлука била донесена во Белата куќа.

XS
SM
MD
LG