Достапни линкови

Вујановиќ: Полицијата спречи насилство во Црна Гора


Претседателот на Црна Гора Филип Вујановиќ синоќа изјави дека полицијата не го прекинала саботниот протест во Подгорица на опозицискиот Демократски фронт, туку насилството на протестот. Според неговата оценка, демонстрациите не биле ни демократски, ни мирни, ни ненасилни. „На сцена беше обид за насилно влегување во парламентот“, рече тој додавајќи дека било „апсолутно јасно“ дека мотив на организаторите на протестот е спречување на влегувањето на Црна Гора во НАТО.

XS
SM
MD
LG