Достапни линкови

Времето денеска-сончево со слаб ветер


Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локалнаоблачност и слаб северен ветер. По одделни котлини и планински предели не е исклучена можноста за појава на магла и ниска облачност.Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од 15 до 20 степени. Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Во утринските часови не е исклучена можноста за појава на слаба магла. Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе се искачи до 19 степени.

XS
SM
MD
LG