Достапни линкови

Времето денеска-облачно со сончеви периоди


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди во централните делови од земјата. Наутро постудено. Ќе дува слаб до умерен северен ветер поинтензивен вдолж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од три до осум, а дневната од 12 до 17 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди попладне. Ќе дува умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од пет до 15 степени.

XS
SM
MD
LG