Достапни линкови

Пол Рајан веројатно нов спикер на Претставничкиот дом на САД


Пол Рајан

Американскиот конгресмен Пол Рајан, кој беше републикански кандидат за потпретседател на Соединетите држави најави дека тој би можело да биде идниот спикер на Претставничкиот дом, трета највисока функција во Соединетите држави. Тој изјави дека ќе го замени пензионираниот Џон Бенер откако ќе обезбеди едногласна поддршка на републиканците поделени на тврди конзервативни и поумерени бизнис ориентирани конгресмени. Ова гласање е најавено за идната недела.

XS
SM
MD
LG