Достапни линкови

Денот на македонската револуционерна борба


Во Македонија денеска се одбележува Денот на македонската револуционерна борба. Во Собранието на Македонија ќе биде врачена државната награда „23 Октомври“, а владина делегација ќе положи цвеќе пред споменикот на основачите на Внатрешната македонска револуционерна организација.

XS
SM
MD
LG