Достапни линкови

Кери и Нетанјаху повикаа на мир на Блискиот Исток


Американскиот државен секретар Џон Кери и израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху

Американскиот државен секретар Џон Кери и израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за време на средбата во Берлин повикаа итно да се стави крај на насилството на Блискиот Исток, кое е во пораст во последниот период. Нетанјаху го обвини палестинскиот претседател Махмуд Абас за предизвикувањето тензии. Според него, серијата напади на Палестинците врз Израелците се потикнати од палестинските групи и од Абас кои шират лаги за неговата земја.

XS
SM
MD
LG