Достапни линкови

Убиени четворица милитанти во Пакистан


Пакистанските власти сооопштија дека четворица осомничени милитанти загинале во акција на полицијата во северозападниот дел на земјата. Според полицијата, милитантите се криеле во една куќа во градот Шваби. Во акцијата биле упасени 32 лица, кои подоцна биле испрашани од властите. Локални медиуми јавија дека милитантите потекнувале од покраината Пешавар, која се граничи со Авганистан.

XS
SM
MD
LG