Достапни линкови

Сирискиот претседател Асад во Москва


Башар ал Асад

Кремљ соопшти дека сирискиот претседател Башар ал Асад синоќа допатувал во Москва на средба со рускиот претседател Владимир Путин. Портпаролот на Кремљ Дмитри Песков посетата ја опиша како работна и наведе дека двајцата претседатели разговарале занивната заедничка воена кампања против исламските милитанти во Сирија.

XS
SM
MD
LG