Достапни линкови

Пакистанскиот премиер во посета на САД


Пакистанскиот премиер Наваз Шариф

Пакистанскиот премиер Наваз Шариф од утре е во тридневната посета на Вашингтон. Аналитичари очекуваат дека американските власти ќе ја искористат неговата посета со цел да го поттикнат да изврши притисок за нови преговори меѓу авганистанските власти и талибанците. Портпаролот на Белата куќа, Џош Ернест изјави дека Пакитан одиграл важна улога во авганистанските мировни преговори.

XS
SM
MD
LG