Достапни линкови

Кери на средби со Нетанјаху и Абас


Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери изјави дека во текот на оваа недела ќе разговара со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и со палестинскиот лидер Махмуд Абас во обид да ги намали тензиите по најновите насилства меѓу Израелците и Палестинците во кои загинаа скоро 50 луѓе. Кери во Париз исто така најави дека во Европа ќе одржи состаноци посветени на решавањето на кризата во Сирија.

XS
SM
MD
LG