Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. По одделни котлини и речни долини со појава на слаба магла. Претежно ќе биде тивко, само на повисоките места и на планините ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата ќе се движи од 15 до 23 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 21 степен.

XS
SM
MD
LG