Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево со умерена облачност


Илустрација.

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и претежно тивко. По одделни котлини, речни долини и планински превои со појава на утринска магла и ниска облачност. Температурата ќе се движи од 15 до 23 степени. Во Скопје слично време со температурата до 21 степени.

Од вторник попладне се очекува нашето подрачје да потпадне под влијание на влажна и постудена воздушна маса, што ќе услови врнежи од дожд со променлив интензитет, засилен северен ветер и позначителен пад на температурата од среда за кога се очекуваат и пообилни врнежи од дожд.

XS
SM
MD
LG