Достапни линкови

Обама и Ердоган за интензивирање ан борбата против ИД


Претседателите на Соединетите држави и на Турција Барак Обама и Реџеп Таип Ердоган се заложија за интензивирање на борбата против милитантите на Исламската држава и за натамошна поддршка на умерената опозиција во Сирија. До телефонскиот разговор дојде откако Турција се пожали дека оружјето што американците им го даваат на бунтовниците во Сирија би можело да се најде во рацете на Курдската работничка партија и да биде употребено во Турција.

XS
SM
MD
LG