Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено во западните делови. Ќе дува слаб, а долж Повардарјето умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од седум до 15, а дневната од 17 до 22 степена. Во Скопје ќе биде променливо облачно со услови за повремен слаб дожд и со умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе се искачи до 19 степени.

XS
SM
MD
LG