Достапни линкови

Евро пратеникот Вајгл денеска во Скопје


Иво Вајгл

Известувачот за Македонија во Европскиот парламент и посредник во преговорите меѓу ВМРО ДПМНЕ и СДСМ за надминување на политичката криза во земјава, евро пратеникот Иво Вајгл денеска, како што е најавено, би требало да престојува во Скопје. Неговата посета, според очекувањата, е да се информира за текот на преговорите за спроведувањето на договореното од Пржино.

XS
SM
MD
LG