Достапни линкови

Москва: Сакавме да го идентификуваме авионот на САД


Руското Министерство за одбрана соопштува дека еден од нивните борбени авиони летал блиску до воен авион на САД за да го идентификува, а „не за да го заплаши.“ Министерството информира дека за време на инцидентот на 10 октомври, рускиот авион СУ-30ЦМ бил оддалечен 2 до 3 километри од американскиот авион. Денеска Вашингтон соопшти дека авионите на САД и Русија се приближиле во рамките на визуелна идентификација над Сирија, каде двете земји спроведуваат посебни воени кампањи.

XS
SM
MD
LG