Достапни линкови

Голема полициска акција на Косово


Косовската полиција во соработка со европската мисија ЕУЛЕКС од утрово спроведуваат голема операција на целата територија на Косово, соопшти портпаролот на полицијата Баки Келјани. Келјани не соопшти детали поврзани со операцијата, но додаде дека таа е раководена од Специјалното обвинителство во Косово и рече дека детали ќе бидат соопштени по завршување на операцијата.

XS
SM
MD
LG