Достапни линкови

Генералниот секретар на НАТО Столтенберг во Црна Гора


Јенс Столтенберг

Во официјална посета на Црна Гора денеска ќе престојува генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг. Во Подгорица е најавено дека заедно со него доаѓа и Северно атлантскиотСовет, највисокото тело на Алијансата. Столтенберг ја посети Црна Гора и на пролет годинава, а оваа негова втора посета може да биде пресудна за одлуката на министрите на земјите членки на НАТО во декември за тоа дали Црна Гора и формално ќе биде поканета да стане членка на Алијансата.

XS
SM
MD
LG