Достапни линкови

Советот на јавни обвинители денеска за плановите на Јанева


Катица Јанева

Советот на јавни обвинители на Македонија на денешната седница треба да ги потврди одлуките на специјалната обвинителка Катица Јанева за нејзиниот тим, но и за нејзиниот финансиски и работен план. Таа пред десетина дена достави список со 14 обвинители од постојните обвинителства кои треба да и помагаат при гонењето на сторителите на кривични дела кои се поврзани со прислушуваните разговори што ги објави лидерот на опозицијата Зоран Заев, односно таканаречените „бомби“.

XS
SM
MD
LG