Достапни линкови

И натаму без договор за изборната регулатива


Питер Ванхауте

Потписниците на договорот од Пржино и натаму без постигнат договор за Изборниот законик. Белгискиот експерт, кој посредува на преговорите на работната група Питер Ванхауте, изјави дека двете точки за кои четирите партии не можат да се договорат се гласањето на дијаспората, како и начинот на кој ќе се гласа во Државната изборна комисија. Рокот за договор за Изборниот законик истече пред шест дена. Вчера еврокомесарот Јоханес Хан изрази загриженост поради пробивањето на роковите предвидени со договорот од Пржино.

XS
SM
MD
LG