Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната температура од 16 до 23 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе достигне до 20 степени.

XS
SM
MD
LG