Достапни линкови

Во Куманово ноќеска запалени 11 возила


На три локации во Куманово ноќеска околу полноќ биле запалени 11 возила, потврдија од единицата за противпожарна заштита во градот. Градоначалникот Зоран Дамјановски изјави дека бил информиран од противпожарната единица оти 5 од запалените возила биле на вработени во МВР.

Од полицијата во Куманово засега само информација дека возилата биле запалени на 4 локации и оти тие вршат увид, Со повеќе информации ќе излезеле во текот на денов.

XS
SM
MD
LG