Достапни линкови

Ирачките сили го погодиле конвојот на лидерот на ИД


Ирачките сили за безбедност,соопштија дека го погодиле конвојот на лидерот на Исламска држава Абу Бакр ал-Багдади во воздушен напад во близина на границата со Сирија.
Во соопштението се наведува дека силите на Ирак го бомбардирале конвојот на терористот Абу Бакр ал-Багдади, додека тој се упатувал на состанокот со командантите.
Според соопштението, здравствена состојба на Багдади е непозната.

XS
SM
MD
LG