Достапни линкови

Напредок меѓу Сад и Русија во разговорите за безбедни летови


Пентагон соопшти дека САД и Русија оствариле напредок за време на разговорите за избегнување несреќи во сирискиот воздушен простор бидејќи двете земјие спроведуваат одделни активности. 90-минутниот видео конференциски разговор се одржал вчера.Разговорите биле фокусирани на спроведувањето на конкретни постапки за безбедност", изјави секретарот за печат на Пентагон Питер Кук. Кук рече дека нови разговори се планираат во блиска иднина.

XS
SM
MD
LG