Достапни линкови

Најмалку седум повредени во напад во Кабул


Најмалку седум цивили се повредени во напад на бомбаш-самоубиец врз странски воен конвој во центарот на Кабул. Експлозивот бил активиран за време на утринскиот сообраќаен метеж, соопшти Министерството за внатрешни работи.Талибанците ја презедоа одговорност за нападот. Нападот се случува во тензичен период, по судирите меѓу владините трупи и Талибанците во градот Кундуз.

XS
SM
MD
LG