Достапни линкови

Убиен фоторепортер во Сирија


Фоторепортер на агенцијата Анадолија Салех Махмуд Лајла беше убиен во самоубиствен напад во Сирија вчера. Самоубиствениот напад бил извршен од борци на Исламска држава во градот Храјтан контролиран од опозицијата, северно од Алепо, според извори од цивилната заштита во реонот. Во експлозија на автомобил нареден со експлозиви, во реонот на пазарот загинале 20 лица, а десетици биле ранети.

XS
SM
MD
LG