Достапни линкови

Времето денеска: претежно облачно и врнежливо


Во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 16 до 21 степен. Во Скопје слично време, претежно облачно со услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе се искачи до 19 степени.

XS
SM
MD
LG