Достапни линкови

ЕУ без вистински одговор за мигрантската криза


Европските лидери се обидуваат со мали чекори да ја решаваат големата криза со мигрантите. Еден од нив е и финансиската помош за земјите низ кои тие минуваат на нивниот пат до Западна Европа. Што значи тоа за Македонија?

XS
SM
MD
LG