Достапни линкови

МВР: Во Скопје и Куманово приведени најмалку 8 луѓе


Во полициската акција што се уште се одвива во Скопје и Куманово се уапсени најмалку 8 луѓе, потврдија од министертвото за внатрешни работи. Се уште се извршуваат претреси во повеќе објекти на приведените. Според неофицијалните информации станува збор за апсење на група осомничена за трговија со дрога и оружје и криумчарење на мигранти. Запленети се возила, пари, дрога и други предмети за кои што постојат сознанија дека потекнуваат од извршени кривични дела. Од министерството велат дека повеќе детали ќе соопштат на прес конференција по завршувањето на акцијата.XS
SM
MD
LG