Достапни линкови

Времето денеска: претежно облачно со повремен дожд


Во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а дневната од 14 до 19 степени. Во Скопје слично време, облачно со повремен дожд. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 17 степени.

XS
SM
MD
LG