Достапни линкови

Џафери нема да го повлече предлог законот за необјавување на „бомбите“


Координаторот на пратеничката група на ДУИ Талат Џафери попладнево рече дека нема да го повлече предлог-законот за забрана на располагање, поседување и злоупотреба на материјалите од прислушуваните разговори. Џафери во Собранието имаше едночасовна средба со белгискиот експерт и медијатор во разговорите Питер Ванхауте, на која присуствуваше и вицепремиерот Фатмир Бесими. Белгискиот експерт по средбата не сакаше да ги коментира разговорите со Џафери и најави изјава за подоцна во текот на денов

XS
SM
MD
LG