Достапни линкови

Поранешен раководител на ОН обвинет за мито


Американските власти го обвинија поранешниот претседател на Генералното собрание на Обединетите нации Џон Еш за примање мито во вредност од милион и 300 илјади долари од кинески милијардер и од други лица. Тој е обвинет за злоупотреба на функцијата и за затајување данок. Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун изјави дека бил шокиран од ваквите обвинувања.

XS
SM
MD
LG