Достапни линкови

СДСМ: Нема договор за забрана за објвување на „бомбите“


СДСМ попладнево реагираше на поднесувањето на Предлог-законот за престанување на објавувањето на аудио снимките од прислушуваните разговори од страна на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. Портпаролот Петре Шилегов изјави дека ваквиот предлог е обид да се наруши преговарачкиот процес. „Ова не е дел од Договорот од 2 јуни/15 јули. Ваков закон ниту е договорен, ниту е дискутиран меѓу потписниците на договорот, рече Шилегов.

XS
SM
MD
LG