Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер претежно од северозападен правец. По одделни котлини ќе има услови за слаба магла. Утринската температура во земјава ќе биде од 4 до 12, а највисоката дневна од 20 до 27 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер претежно од северозападен правец. Утринската температура ќе биде 11, а дневната ќе достигне до 25 степени.

XS
SM
MD
LG