Достапни линкови

Милитантите на ИД погубиле 70 лица во Ирак


Племенски старешина вели дека милитантите на Исламската држава погубиле 70 припадници на сунитско арапско племе во западната провинција Анбар. Шеикот Наим ал Гауд рече дека 70-те членови на племето Бу Нимр биле најдени мртви во селотоа Канизир, еден ден откако биле заробени во градот Рамади. Припадниците на племето биле убиени бидејќи имале роднини кои биле припадници на ирачките безбедносни сили.

XS
SM
MD
LG